Merkez Diş Polikliniği, Ağız ve Diş Bakımı, Kanal Tedavisi, Ortodonti, Pedodonti, Sabit Protezler, Haraketli Protezler, Görüntüleme, Tedavi, Periodontoloji, Beyazlatma, Zirkonyum, 

Acil Yardım, Diş Çekimi, İmplant, Diş Eti Tedavisi, Diş Taşı Temizliği, Diş Dolgusu, Estetik Diş Hekimliği, Gömülü Diş Çekimi, Diş Teli, Lazer Tedavisi, Diş Kaplama,

Diş Gıcırdatma, Diş Apsesi, Protez Onarımı, Çene Cerrahisi, Diş Bakım Ürünleri, Porselen Lamina, Diş Sensitivitesi, Çocuk Diş Hekimliği

Ürün Kategorileri

Tedavi

ÇÜRÜK TEDAVİSİ
Diş çürügü tespit edildikten sonra, tedavisinin zaman kaybedilmeden yapilmasi gereklidir. Dis çürüklerinin tedavisi dolgu ile yapilir. Dolgu, çürügün temizlenmesini takiben, estetik ve fonksiyonun saglanabilmesi amaciyla, olusan boslugun uygun maddelerle kapatilarak, dişe çürümeden önceki dogal biçimini vermeye yönelik bir uygulamadir.

Kullanilacak dolgu maddesi seçilirken disin konumu ve islevi göz önünde bulundurulur. Çigneme islevi temel olarak azi disleri bölgesinde gerçeklestigi için, bu disler daha fazla basinca maruz kalir. Bu nedenle azi dislerine dolgu yapilirken, ön dislere göre daha dayanikli dolgu maddelerinin kullanilmasi gerekir. Ön dislerde ise, mümkün oldugunca dolgunun fark edilmemesi için, disin rengiyle uyumlu renkte bir dolgu maddesi tercih edilir.

Çürügü tespit edildikten sonra, tedavisinin zaman kaybedilmeden yapilmasi gereklidir. Dis çürüklerinin tedavisi dolgu ile yapilir. Dolgu, çürügün temizlenmesini takiben, estetik ve fonksiyonun saglanabilmesi amaciyla, olusan boslugun uygun maddelerle kapatilarak, dise çürümeden önceki dogal biçimini vermeye yönelik bir uygulamadir. Kullanilacak dolgu maddesi seçilirken disin konumu ve islevi göz önünde bulundurulur. Çigneme islevi temel olarak azi disleri bölgesinde gerçeklestigi için, bu disler daha fazla basinca maruz kalir. Bu nedenle azi dislerine dolgu yapilirken, ön dislere göre daha dayanikli dolgu maddelerinin kullanilmasi gerekir. Ön dislerde ise, mümkün oldugunca dolgunun fark edilmemesi için, disin rengiyle uyumlu renkte bir dolgu maddesi tercih edilir.

KOMPOZİT DOLGULAR (DİŞ RENGINDEKI DOLGULAR)
Kompozit dolgular çürük, kirik veya estetik amaçli olarak, dislerin tedavisinde kullanilabilen disin kendi rengini taklit edebilen dolgulardir. Ilk gelistirildiklerinde sadece ön dislerde kullanilmalarina ragmen , zamanla çigneme kuvvetlerine dayanikliligi arttirilip, asinma miktarlari azaltildigi için, artik arka dislerde de kullanilabilmektedir. En önemli avantajlari estetik olmalaridir.

Dolgu yapildiktan sonra hemen cilalanabilirler. Oysa amalgam dolgularin cilasi için 24 saat sonra tekrar bir seans ayrilmasi gerekir. Kompozit dolgular sadece çürük sonucu olusmus kavitelerin restore edilmesi için kullanilmaz ayni zamanda hastanin görünümünden memnun olmadigi durumlarda disin renginin ve formunun degistirilmesi için de kullanilabilir. Bu dolgular tabaka tabaka uygulanir ve özel bir isik kaynagi ile sertlestirir. Amalgam dolgulara göre yapimi daha uzun sürer. Fiyati amalgama göre daha pahalidir ve zaman içerisinde dolguda renklesme ve asinmalar görülebilir.

PORSELEN INLAY-ONLAY DOLGULAR
Porselen dolgular laboratuarda hazirlanan üstün estetik ve dayanikliliga sahip dolgulardir. Dolgu için sekillendirilmis oyugun (kavite) ölçüsü alindiktan sonra, laboratuarda porselenden hazirlanir ve dise yapistirilir. Özel teknik ve çok hassas çalisma gerektirirler. Kompozit dolgulara göre, uygulandiklari dis ve komsu disler ile çok daha uyumludur. Ayrica bu porselenler disin sertligine en yakin ve diseti ile en uyumlu malzemelerdir. Özellikle cigneme yükü olan dislerde ve büyük madde kayiplarinda, kompozit dolgu veya kuron(kaplama) yerine tercih edilebilirler.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

BİZE ULAŞIN

info@merkezdisklinigi.com

+90 536 264 99 39

+90 258 264 30 83 | +90 258 261 63 83

BİZİ ZİYARET ET

Saltak Caddesi No: 54 DENİZLİ