Merkez Diş Polikliniği, Ağız ve Diş Bakımı, Kanal Tedavisi, Ortodonti, Pedodonti, Sabit Protezler, Haraketli Protezler, Görüntüleme, Tedavi, Periodontoloji, Beyazlatma, Zirkonyum, 

Acil Yardım, Diş Çekimi, İmplant, Diş Eti Tedavisi, Diş Taşı Temizliği, Diş Dolgusu, Estetik Diş Hekimliği, Gömülü Diş Çekimi, Diş Teli, Lazer Tedavisi, Diş Kaplama,

Diş Gıcırdatma, Diş Apsesi, Protez Onarımı, Çene Cerrahisi, Diş Bakım Ürünleri, Porselen Lamina, Diş Sensitivitesi, Çocuk Diş Hekimliği

Ürün Kategorileri

Ağız ve Diş Bakımı

Diş hastalıkları ve diş sağliğının korunması açisindan erken tanıçok önemlidir. Bu nedenle yilda mutlaka en az iki kez dis hekimine muayene olunmasi önerilir. Dis çürümelerinin önlenmesinde düzenli olarak florlu dis macunlari ile dislerin firçalanmasi, dis ipi kullanilmasi, asiri tatli ve sekerli yiyeceklerden olabildigince kaçinilmasi veya bunlar yendiginde mutlaka dislerin firçalanmasi, dis hekimi kontrollerine gidilmesi temel uygulamalardir. Dis eti hastaliklarinin önlenmesinde de dis firçalama ve düzenli dis hekimi kontrolleri önemlidir.

Diş Fırçalama Tekniği

Dislerimizi korumanin en etkili yolu düzenli olarak firçalamaktir. Dis firçalamanin ilk adimi dogru firça seçimidir. Piyasada çok çesitli ve cazip kilinan pek çok ürün bulunmaktadir. Seçim yaparken onaylanmis ve dishekiminizin tavsiye ettigi ürünleri satin almaya dikkat etmelisiniz.

Dis firçalanmasinda firçanin durusu disindaki temel hareket aynidir: Firça dis eti çizgisine egimli olarak yerlestirilir. Bu durum bozulmadan küçük dairesel hareketlerle disler firçalanir. Daha sonra firça, bir firça boyu kadar kaydirilarak firçalama sürdürülür.

Dis firçasi 45 derecelik açi yapacak biçimde tutulur ve dis eti hizasindan baslanarak agiz bosluguna dogru firçalamaya baslanir.

2. Daha sonra dislerin iç yüzeyleri ayni sekilde firçalanir. Bu islemde firça egik tutularak, dis etinden agiz bosluguna dogru hareket ettirilir.
3.Daha sonra dislerin çigneme yüzeyleri firça düz olarak ileri geri hareket ettirilerek firçalanir. Firçalama isleminin en az iki-üç dakika sürmesi ve günde en az iki defa yapilmasi gerekmektedir. Dis ipi, dis aralarinda kalan yiyecek artiklarinin uzaklastirilmasi açisindan çok yararli bir araçtir. Çok küçük yaslardan baslanarak uygun dis firçalama ve dis ipi kullanma tekniklerinin ögrenilmesi gerekmektedir.Disler firçalandiktan sonra dis ve dis eti çizgisi ile disler arasinda kalan yemek artiklarinin temizlenmesi için dis ipi kullanilir. Bu artiklar en önemli çürük nedenlerindendir. Ilk kullanimda kolay kullanim amaciyla mumlu dis ipleri tercih edilir. Ayrica florlu dis ipleri de tercih edilebilir.Dis ipi her iki elimizin isaret parmagina dolanarak ve bas parmagimizin yardimiyla kullanilir. Dis ipini dislerinizin arasindan yavas hareketlerle ve kontrollü olarak geçirin. Disetini yaralayacak sert ve ani hareketlerden kaçinmalisiniz. Disin üzerinde ipi, c harfi çizecek sekilde ileri-geri yukari-asagi hareket ettirerek ara yüzü temizleyebilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

BİZE ULAŞIN

info@merkezdisklinigi.com

+90 536 264 99 39

+90 258 264 30 83 | +90 258 261 63 83

BİZİ ZİYARET ET

Saltak Caddesi No: 54 DENİZLİ