Hizmetlerimiz
ZİRKONYUM
ZİRKONYUM ESASLI ESTETİK KAPLAMA & KÖPRÜ SİSTEMİ

Elmas kadar saglam inci gibi güzel Dogal ve doku uyumlu metalsiz uygulamalarla estetigin zirvesine ulasan porselen uygulamalari artik zirkonyum ile dayaniklilikta da sinirlari zorluyor.

Bu sistemde metal yerine alt yapi malzemesi olarak zirkonyum kullanilir. Yapilan çalismalar dis hekimliginin temel gereksinimleri olan estetik, saglamlik, doku uyumlulugu ve dogallik konularinda bugüne kadar ulasilan en yüksek performansin elde edildigini göstermistir. Tamamen el becerisinin bilgisayar destekli teknoloji ile birlestirilmesi sonucu ortaya çikan bir yöntemdir.
Klinikte elde hazirlanmis dis preperasyonlari(kesimleri) laboratuarda özel yöntemlerde sekillendirilir ve özel bir cihaz yardimiyla lazer tarama sitem ile okunur. Bu bilgiler cihazin sekillendirme bölmesine aktarilip kuron veya köprü bilgisayar tarafindan islenir. Böylece zirkonyum oksit alt yapi olusmus olur. Bu alt yapinin üzeri özel porselenler ile kaplanilir. Böylece isigi geçiren(neon efektli), oldukça dayanikli, estetik, dogal görünümlü ve doku uyumlu kuron ve köprüler elde edilmis olur. Sistemin en büyük avantaji ulastigi çok yüksek dayaniklilikla porselenleri artik köprülerde de rahatça kullanilabilir hale getirmesidir.