Hizmetlerimiz
SABİT PROTEZLER
Köprü, kron, kaplama olarak da bilinen sabit protezler, agizda az sayida dis eksikliginde uygulanan ve destek dislerin sekillendirilmesi (kesilmesi, küçültülmesi) ile laboratuarda hazirlanip dislere yapistirilan protezlerdir. Takilip çikartilabilen protezlere oranla hasta tarafindan daha kolay kabul edilir ancak uygulanabilmesi için bir takim kosullarin var olmasi gereklidir.

Bu protezlerin temizligi uzun ömürlü olmasi açisindan çok önemlidir. Özellikle protezin destek dislerinin tüm diseti kenarlari çok iyi firçalanmalidir. Dislerin hazirlanmasi ve ölçü alinmasini takiben 3-4 seansda ve 1-2 haftada islem tamamlanir. Protezin metal destekli porselen ve metalsiz yapilar basligi altinda çok fazla çesidi vardir. Agziniza en uygun çözüm hekiminizle birlikte belirlenecektir.


Protez ne zaman zorunlu hale geliyor?
Çürükler ve dis sallanmalari, eger diger tedavi yöntemlerine cevap veremeyecek kadar ileri safhadaysa disler çekilir. Bunun dogal bir sonucu olarak agizda dissiz bosluklar ortaya çikar. Bu bosluklar eger küçük boyutta ise ve agzin disaridan görünmeyen bölümündeyse hemen bir protez yapma geregi yoktur. Çünkü bireyin agiz ortami bu tür küçük bosluklari tolore edebilecek durumdadir.

Eger bu küçük bosluk görünür bir bölgedeyse estetik problem var demektir ve bir protezle bu problem acilen çözülmelidir. Agzin arka bölümlerinde çekilen dis sayisina bagli olarak dissiz bosluklar büyürse bu bölgelerin artik protezlerle doldurulmasi zorunludur. Çünkü her seyden önce çigneme fonksiyonu olumsuz etkilenir.

LAMINATE PROTEZLER
Bu tip porselenlerle estetigimizin temel anahtari olan ön dislerde sadece ön yüzeylere uygulanan protezler yapmak mümkün hale gelmistir. 'Laminate kaplamalar' olarak adlandirilan bu teknikle dislerimizin sadece ön yüzeylerinden az miktarda malzeme kaldirilarak mükemmel renk ve doku uyumlu kalici uygulamalar yapilabilmektedir.